VGS-350C-24-A
DigiKeys varenummer
179-VGS-350C-24-A-ND
Producenter
Producentens varenummer
VGS-350C-24-A
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 24V 350W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 24V 90 – 132 VAC, 180 – 264 VAC, 240 – 373 VDC Indgang
Kategori
Applikationer
Husholdningsapparater, ITE (kommerciel)
Mfr
Spænding - Isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
0.88
Emballage
Boks
Driftstemperatur
-30°C – 70°C (med reduktion)
Varestatus
Ikke til nye design
Funktioner
Justerbart output, Universalindgang
Type
Indkapslet
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
8,47" L x 4,53" B x 1,18" H (215,0mm x 115,0mm x 30,0mm)
Spænding - Input
90 – 132 VAC, 180 – 264 VAC, 240 – 373 VDC
Godkendelsesagentur
CE, cURus
Spænding - Output 1
24V
Standardnummer
60335-1; 62368-1
Strøm - Output 1
14.6 A