VGS-100D-24-A
DigiKeys varenummer
179-VGS-100D-24-A-ND
Producenter
Producentens varenummer
VGS-100D-24-A
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 24V 101W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 24V 85 – 305VAC, 120 – 430VDC Indgang
EDA/CAD-modeller
VGS-100D-24-A Modeller
Spænding - Isolering
4 kV
Effektivitet
86%
Driftstemperatur
-30°C – 70°C (med reduktion)
Type
Indkapslet
Spænding - Input
85 – 305VAC, 120 – 430VDC
Størrelse/dimension
7,05" L x 3,90" B x 1,18" H (179,0mm x 99,0mm x 30,0mm)
Spænding - Output 1
24V
Strøm - Output 1
4.2 A