V7805-500-SMT-TR | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | V7805-500-SMT-TR |
Beskrivelse | DC DC CONVERTER 5V 2.5W |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | Lineær regulator til udskiftning DC-DC-omformere 1 Output 5V 500mA 6V - 28V Indgang |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | V7805-500-SMT-TR Modeller |
Kategori | Effekt (Watt) 2.5 W |
Mfr | Applikationer ITE (kommerciel) |
Serie | Funktioner Fjernbetjent til/fra, OTP, SCP |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Driftstemperatur -40°C – 85°C |
Varestatus Forældet | Effektivitet 94% |
Type Lineær regulator til udskiftning | Monteringstype Overflademontering |
Antal output 1 | Pakke/hus 10-SMD-modul, 6 ledere |
Spænding - Input (min.) 6V | Størrelse/dimension 0,60" L x 0,33" B x 0,29" H (15,2mm x 8,3mm x 7,3mm) |
Spænding - Input (maks.) 28V | Styringsfunktioner Aktivér, Aktiv høj |
Spænding - Output 1 | Grundlæggende varenummer |
Strøm - Output (maks.) 500mA |