V7805-500-SMT-TR
DigiKeys varenummer
179-V7805-500-SMT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
179-V7805-500-SMT-TRCT-ND - Afskåret tape (CT)
179-V7805-500-SMT-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
V7805-500-SMT-TR
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 5V 2.5W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Lineær regulator til udskiftning DC-DC-omformere 1 Output 5V 500mA 6V - 28V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
V7805-500-SMT-TR Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
2.5 W
Mfr
Applikationer
ITE (kommerciel)
Serie
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OTP, SCP
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Varestatus
Forældet
Effektivitet
94%
Type
Lineær regulator til udskiftning
Monteringstype
Overflademontering
Antal output
1
Pakke/hus
10-SMD-modul, 6 ledere
Spænding - Input (min.)
6V
Størrelse/dimension
0,60" L x 0,33" B x 0,29" H (15,2mm x 8,3mm x 7,3mm)
Spænding - Input (maks.)
28V
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv høj
Spænding - Output 1
Grundlæggende varenummer
Strøm - Output (maks.)
500mA