SDI160G-56-UDC-P51
DigiKeys varenummer
179-SDI160G-56-UDC-P51-ND
Producenter
Producentens varenummer
SDI160G-56-UDC-P51
Beskrivelse
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 160W
Detaljeret beskrivelse
56V 160 W AC/DC Ekstern Stationær (klasse II) Adaptere Ledning Indgang
EDA/CAD-modeller
SDI160G-56-UDC-P51 Modeller
Kategori
Effektforbrug uden belastning
150mW (maks.)
Effektivitet
90%
Driftstemperatur
0°C – 40°C
Anvendelsesregion
Nordamerika
Ledningslængde
59" (1,50m)
Form
Stationær (klasse II)
Indgangsstik
IEC 320-C8
Inputtype
Ledning
Størrelse/dimension
5,91" L x 2,13" B x 1,30" H (150,0mm x 54,0mm x 33,0mm)
Spænding - Input
90 – 264VAC
Spænding - Output
56V
Strøm - Output (maks.)
2,86A
Grundlæggende varenummer
Effekt (Watt)
160 W