PYBJ6-D12-S5-M
DigiKeys varenummer
179-PYBJ6-D12-S5-M-ND
Producenter
Producentens varenummer
PYBJ6-D12-S5-M
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 5V 6W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 5V 1,2A 9V - 18V Indgang
EDA/CAD-modeller
PYBJ6-D12-S5-M Modeller
Kategori
Spænding - Isolering
1.5 kV
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Effektivitet
81%
Monteringstype
Overflademontering
Pakke/hus
6-SMD-modul
Spænding - Input (min.)
9V
Størrelse/dimension
1.28" L x 0.75" B x 0.28" H (32.6mm x 19.1mm x 7.0mm)
Spænding - Input (maks.)
18V
Strøm - Output (maks.)
1,2A
Grundlæggende varenummer
Effekt (Watt)
6 W