PYBJ10-Q24-S12-OD
DigiKeys varenummer
179-PYBJ10-Q24-S12-OD-ND
Producenter
Producentens varenummer
PYBJ10-Q24-S12-OD
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 12V 10W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 12V 833mA 9V - 36V Indgang
EDA/CAD-modeller
PYBJ10-Q24-S12-OD Modeller
Kategori
Spænding - Isolering
1.5 kV
Mfr
Applikationer
ITE (kommerciel)
Serie
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OCP, OVP, SCP
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Varestatus
Ikke til nye design
Effektivitet
0.87
Type
Isoleret modul
Monteringstype
Hulmontering
Antal output
1
Pakke/hus
6-DIP-modul
Spænding - Input (min.)
9V
Størrelse/dimension
1,54" L x 0,82" B x 0,24" H (39,2mm x 20,8mm x 6,1mm)
Spænding - Input (maks.)
36V
Godkendelsesagentur
CB Scheme, IEC, UL
Spænding - Output 1
Standardnummer
Strøm - Output (maks.)
833mA
Grundlæggende varenummer
Effekt (Watt)
10 W