PST50W-36-S12B
DigiKeys varenummer
179-PST50W-36-S12B-ND
Producenter
Producentens varenummer
PST50W-36-S12B
Beskrivelse
DC-DC ISOLATED, 50W, 9.5~75 VDC
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet DC-DC-omformere 1 Output 12V 4,17A 75V Indgang
Kategori
Strøm - Output (maks.)
4,17A
Producenter
Bel Power Solutions
Effekt (Watt)
50W
Serie
Spænding - Isolering
4.2 kV
Emballage
Boks
Applikationer
ITE (kommerciel), Jernbane
Varestatus
Aktiv
Effektivitet
90%
Type
Indkapslet
Driftstemperatur
-40°C – 105°C (med reducering)
Spænding - Input (min.)
9,5V
Monteringstype
Chassismontering
Spænding - Input (maks.)
75V
Størrelse/dimension
4,60" L x 2,40" B x 1,46" H (116,8mm x 61,0mm x 37,0mm)
Antal output
1
Godkendelsesagentur
CE, UKCA
Spænding - Output 1
12V