PQME3-D24-S24-M-TR
DigiKeys varenummer
179-PQME3-D24-S24-M-TR-ND - Tape & Reel (TR)
179-PQME3-D24-S24-M-TRCT-ND - Afskåret tape (CT)
179-PQME3-D24-S24-M-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PQME3-D24-S24-M-TR
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 24V 3W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 24V 125mA 9V - 36V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PQME3-D24-S24-M-TR Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
3 W
Mfr
Spænding - Isolering
1.5 kV
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Varestatus
Ikke til nye design
Effektivitet
82%
Type
Isoleret modul
Monteringstype
Overflademontering
Antal output
1
Pakke/hus
14-SMD-modul, 7 ledere
Spænding - Input (min.)
9V
Størrelse/dimension
0,76" L x 0,71" B x 0,40" H (19,2mm x 18,1mm x 10,2mm)
Spænding - Input (maks.)
36V
Godkendelsesagentur
EN, UL
Spænding - Output 1
Standardnummer
55024; 55032 Klasse A; 60950-1
Strøm - Output (maks.)
125mA