PQDE6W-Q24-D24-D
DigiKeys varenummer
179-PQDE6W-Q24-D24-D-ND
Producenter
Producentens varenummer
PQDE6W-Q24-D24-D
Beskrivelse
DC DC CONVERTER +/-24V 6W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 2 Output 24V -24V 125mA, 125mA 9V - 36V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PQDE6W-Q24-D24-D Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
6 W
Mfr
Spænding - Isolering
1.5 kV
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Rør
Funktioner
OCP, OVP, SCP, UVLO
Varestatus
Ikke til nye design
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Type
Isoleret modul
Effektivitet
0.88
Antal output
2
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (min.)
9V
Pakke/hus
5-DIP-modul
Spænding - Input (maks.)
36V
Størrelse/dimension
1,00" L x 1,00" B x 0,46" H (25,4mm x 25,4mm x 11,7mm)
Spænding - Output 1
Godkendelsesagentur
CB Scheme, EN, IEC, UL
Spænding - Output 2
-24V
Standardnummer
55024; 55032 Klasse A; 60950-1
Strøm - Output (maks.)
125mA, 125mA