PQDE6W-Q24-D12-T
DigiKeys varenummer
179-PQDE6W-Q24-D12-T-ND
Producenter
Producentens varenummer
PQDE6W-Q24-D12-T
Beskrivelse
DC/DC CONVERTER +/-12V 6W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet DC-DC-omformere 2 Output 12V -12V 250mA, 250mA 36V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PQDE6W-Q24-D12-T Modeller
Kategori
Strøm - Output (maks.)
250mA, 250mA
Producenter
Bel Power Solutions
Effekt (Watt)
6W
Serie
Spænding - Isolering
1.5 kV
Emballage
Bakke
Applikationer
ITE (kommerciel)
Varestatus
Ikke til nye design
Effektivitet
0.87
Type
Indkapslet
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Spænding - Input (min.)
10V
Monteringstype
Chassismontering
Spænding - Input (maks.)
36V
Størrelse/dimension
2,99" L x 1,24" B x 0,84" H (76,0mm x 31,5mm x 21,2mm)
Antal output
2
Godkendelsesagentur
EN
Spænding - Output 1
12V