PGNP1-S24-D12-S
DigiKeys varenummer
179-PGNP1-S24-D12-S-ND
Producenter
Producentens varenummer
PGNP1-S24-D12-S
Beskrivelse
DC-DC ISOLATED, 1 W, 21.6~26.4 V
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 2 Output 12V -12V 42mA, 42mA 21,6V - 26,4V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PGNP1-S24-D12-S Modeller
Kategori
Strøm - Output (maks.)
42mA, 42mA
Mfr
Effekt (Watt)
1 W
Serie
Spænding - Isolering
6 kV
Emballage
Rør
Applikationer
ITE (kommerciel), Medicinal
Varestatus
Ikke til nye design
Driftstemperatur
-40°C – 105°C (med reducering)
Type
Isoleret modul
Effektivitet
76%
Antal output
2
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (min.)
21,6V
Pakke/hus
9-SIP-modul, 5 ledere
Spænding - Input (maks.)
26,4V
Størrelse/dimension
0,77" L x 0,39" B x 0,49" H (19,5mm x 9,8mm x 12,5mm)