PDS1-S5-S24-M-TR | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | PDS1-S5-S24-M-TR |
Beskrivelse | DC DC CONVERTER 24V 1W |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 24V 42mA 4,5V - 5,5V Indgang |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | PDS1-S5-S24-M-TR Modeller |
Kategori | Spænding - Isolering 1.5 kV |
Mfr | Applikationer ITE (kommerciel) |
Serie | Funktioner SCP |
Varestatus Ikke til nye design | Effektivitet 80% |
Type Isoleret modul | Monteringstype Overflademontering |
Antal output 1 | Pakke/hus 8-SMD-modul, 5 ledere |
Spænding - Input (min.) 4,5V | Størrelse/dimension 0,50" L x 0,33" B x 0,29" H (12,7mm x 8,3mm x 7,3mm) |
Spænding - Input (maks.) 5,5V | Godkendelsesagentur EN, UL |
Spænding - Output 1 | Standardnummer 55024; 55032 Klasse A; 60950-1 |
Strøm - Output (maks.) 42mA | Grundlæggende varenummer |
Effekt (Watt) 1 W |