PDS1-S5-S24-M-TR
DigiKeys varenummer
179-PDS1-S5-S24-M-TR-ND - Tape & Reel (TR)
179-PDS1-S5-S24-M-TRCT-ND - Afskåret tape (CT)
179-PDS1-S5-S24-M-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PDS1-S5-S24-M-TR
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 24V 1W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 24V 42mA 4,5V - 5,5V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PDS1-S5-S24-M-TR Modeller
Kategori
Spænding - Isolering
1.5 kV
Mfr
Applikationer
ITE (kommerciel)
Serie
Funktioner
SCP
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Driftstemperatur
-40°C – 105°C (med reducering)
Varestatus
Ikke til nye design
Effektivitet
80%
Type
Isoleret modul
Monteringstype
Overflademontering
Antal output
1
Pakke/hus
8-SMD-modul, 5 ledere
Spænding - Input (min.)
4,5V
Størrelse/dimension
0,50" L x 0,33" B x 0,29" H (12,7mm x 8,3mm x 7,3mm)
Spænding - Input (maks.)
5,5V
Godkendelsesagentur
EN, UL
Spænding - Output 1
Standardnummer
55024; 55032 Klasse A; 60950-1
Strøm - Output (maks.)
42mA
Grundlæggende varenummer
Effekt (Watt)
1 W