PDQ15-Q24-D15-D
DigiKeys varenummer
179-PDQ15-Q24-D15-D-ND
Producenter
Producentens varenummer
PDQ15-Q24-D15-D
Beskrivelse
DC DC CONVERTER +/-15V 15W
Producentens standard leveringstid
23 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 2 Output 15V -15V 500mA, 500mA 9V - 36V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PDQ15-Q24-D15-D Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
15 W
Mfr
Spænding - Isolering
1.5 kV
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Rør
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OCP, OVP, SCP, UVLO
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Type
Isoleret modul
Effektivitet
0.88
Antal output
2
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (min.)
9V
Pakke/hus
6-DIP-modul
Spænding - Input (maks.)
36V
Størrelse/dimension
1,00" L x 1,00" B x 0,40" H (25,4mm x 25,4mm x 10,2mm)
Spænding - Output 1
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv høj
Spænding - Output 2
-15V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Output (maks.)
500mA, 500mA