PBO-10C-24 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
GAPTEC Electronic
På lager: 341
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Mornsun America, LLC
På lager: 31.332
Datablad
Åben ramme AC-DC-omformere 1 Output 24V 420mA 85 – 305 VAC, 100 – 430 VDC Indgang
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Auxiliary Power Requirements for EVSE
PBO-10C-24
DigiKeys varenummer
179-PBO-10C-24-ND
Producenter
Producentens varenummer
PBO-10C-24
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 24V 10W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
PBO-10C-24 Modeller
Kategori
Applikationer
Husholdningsapparater, ITE (kommerciel)
Producenter
Bel Power Solutions
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Serie
Effektivitet
83%
Emballage
Bakke
Monteringstype
Hulmontering
Varestatus
Forældet
Pakke/hus
6-SIP-modul
Type
Åben ramme
Størrelse/dimension
1,26" L x 0,59" B x 0,68" H (32,0mm x 15,0mm x 17,2mm)
Antal output
1
Godkendelsesagentur
CE, cURus
Spænding - Input
85 – 305 VAC, 100 – 430 VDC
Standardnummer
60335-1; 62368-1
Spænding - Output 1
24V
Linjeregulering
±1%
Strøm - Output (maks.)
420mA
Belastningsregulering
±1,5%
Effekt (Watt)
10 W