MFLS250-2312
DigiKeys varenummer
179-MFLS250-2312-ND
Producenter
Producentens varenummer
MFLS250-2312
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 12V 199W
Detaljeret beskrivelse
Åben ramme AC-DC-omformere 1 Output 12V 85 – 264VAC, 120 – 370VDC Indgang
EDA/CAD-modeller
MFLS250-2312 Modeller
Spænding - Isolering
4.38 kV
Effektivitet
94%
Driftstemperatur
-40°C – 70°C (med reduktion)
Funktioner
Justerbart output, Egnet til DC-indgang, PFC, Fjernbetjent til/fra, Standbyudgang, Universalindgang
Spænding - Input
85 – 264VAC, 120 – 370VDC
Størrelse/dimension
4,50" L x 2,50" B x 1,58" H (114,3mm x 63,5mm x 40,1mm)
Spænding - Output 1
12V
Strøm - Output 1
18 A