MFLS250-2024
DigiKeys varenummer
179-MFLS250-2024-ND
Producenter
Producentens varenummer
MFLS250-2024
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 24V 250W
Producentens standard leveringstid
35 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Åben ramme AC-DC-omformere 1 Output 24V 85 – 264VAC, 120 – 370VDC Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
MFLS250-2024 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
Mfr
Applikationer
Medicinal
Serie
Spænding - Isolering
4.38 kV
Emballage
Boks
Effektivitet
94%
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 70°C (med reduktion)
Type
Åben ramme
Funktioner
Justerbart output, Egnet til DC-indgang, PFC, Fjernbetjent til/fra, Standbyudgang, Universalindgang
Antal output
1
Monteringstype
Chassismontering
Spænding - Input
85 – 264VAC, 120 – 370VDC
Størrelse/dimension
4,50" L x 2,50" B x 1,58" H (114,3mm x 63,5mm x 40,1mm)
Spænding - Output 1
24V
Godkendelsesagentur
CB, CE, CSA, NEMKO, UL
Strøm - Output 1
14.5 A