LEN120-24
DigiKeys varenummer
179-LEN120-24-ND
Producenter
Producentens varenummer
LEN120-24
Beskrivelse
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 120W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AC eller DC DIN-skinne strømforsyning 1 Output 24V 5A
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LEN120-24 Modeller
Kategori
Strøm - Output (maks.)
5A
Producenter
Bel Power Solutions
Effekt (Watt)
120W
Serie
Spænding - Isolering
4 kV
Emballage
Boks
Applikationer
Industri, ITE (kommerciel), laboratorium
Varestatus
Forældet
Effektivitet
0.88
Inputtype
AC eller DC
Driftstemperatur
-20°C – 60°C (med reduktion)
Antal output
1
Funktioner
Justerbart output, Universalindgang
AC-spænding - Input
90 – 264VAC
Størrelse/dimension
3,94" L x 1,42" B x 4,92" H (100,0mm x 36,0mm x 125,0mm)
DC-spænding - Input (min.)
127V
Godkendelsesagentur
CE
DC-spænding - Input (maks.)
370V
Standardnummer
61010-1; 62368-1; UL 508
Spænding - Output 1
24V