AE40-EW-S24-DIN
DigiKeys varenummer
179-AE40-EW-S24-DIN-ND
Producenter
Producentens varenummer
AE40-EW-S24-DIN
Beskrivelse
DC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 40W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
DC DIN-skinne strømforsyning 1 Output 24V 1,67A
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AE40-EW-S24-DIN Modeller
Kategori
Spænding - Output 1
24V
Producenter
Bel Power Solutions
Strøm - Output (maks.)
1,67A
Serie
Effekt (Watt)
40W
Emballage
Bakke
Spænding - Isolering
4 kV
Varestatus
Forældet
Effektivitet
84%
Inputtype
DC
Driftstemperatur
-25°C – 70°C (med reduktion)
Antal output
1
Størrelse/dimension
5,32" L x 2,76" B x 1,54" H (135,0mm x 70,0mm x 39,0mm)
DC-spænding - Input (min.)
200V
Minimum belastning krævet
No
DC-spænding - Input (maks.)
1200V