ABC800-1T48 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Bel Power Solutions
På lager: 0
Datablad
Åben ramme AC-DC-omformere 1 Output 48V 85 – 264VAC, 120 – 390VDC Indgang
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
xBC800 Series
ABC800-1T48
DigiKeys varenummer
179-3090-ND
Producenter
Producentens varenummer
ABC800-1T48
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 48V 600W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
ABC800-1T48 Modeller
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel)
Mfr
Spænding - Isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
93%
Emballage
Boks
Driftstemperatur
-40°C – 70°C (med reduktion)
Varestatus
Forældet
Funktioner
Type
Åben ramme
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
8,50" L x 5,00" B x 1,61" H (216,0mm x 127,0mm x 41,0mm)
Spænding - Input
85 – 264VAC, 120 – 390VDC
Godkendelsesagentur
CE, cUL, Nemko, UL
Spænding - Output 1
48V
Minimum belastning krævet
No
Strøm - Output 1
12.5 A