350DNC40-12-CG
DigiKeys varenummer
179-350DNC40-12-CG-ND
Producenter
Producentens varenummer
350DNC40-12-CG
Beskrivelse
DC/DC CONVERTER 14.4V 3300W
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet DC-DC-omformere 1 Output 14,4V 229A 430VDC Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
350DNC40-12-CG Modeller
Kategori
Spænding - Output 1
14,4V
Producenter
Bel Power Solutions
Strøm - Output (maks.)
229A
Serie
Effekt (Watt)
3300W
Emballage
Boks
Spænding - Isolering
3 kV
Varestatus
Aktiv
Applikationer
ITE (kommerciel)
Type
Indkapslet
Effektivitet
92%
Spænding - Input (min.)
240VDC
Driftstemperatur
-40°C – 45°C
Spænding - Input (maks.)
430VDC
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
13,78" L x 13,44" B x 7,36" H (350,0mm x 341,5mm x 187,0mm)