20IMX7-12-12-8G
DigiKeys varenummer
179-3042-ND
Producenter
Producentens varenummer
20IMX7-12-12-8G
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 12V 12V 7W
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul, Jævnt belagt DC-DC-omformere 2 Output 12V 12V 250mA, 250mA 8,4V - 36V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
20IMX7-12-12-8G Modeller
Kategori
Strøm - Output (maks.)
250mA, 250mA
Mfr
Effekt (Watt)
7 W
Serie
Spænding - Isolering
1.5 kV
Emballage
Bulk
Applikationer
ITE (kommerciel), Jernbane
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Type
Isoleret modul, Jævnt belagt
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Antal output
2
Effektivitet
83%
Spænding - Input (min.)
8,4V
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (maks.)
36V
Pakke/hus
14-DIP-modul, 9 ledere
Spænding - Output 1
Størrelse/dimension
2,00" L x 1,00" B x 0,42" H (50,8mm x 25,4mm x 10,5mm)
Spænding - Output 2
12V