110IMX7-12-12-8G
DigiKeys varenummer
110IMX7-12-12-8G-ND
Producenter
Producentens varenummer
110IMX7-12-12-8G
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 12V 12V 7.2W
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul, Jævnt belagt DC-DC-omformere 2 Output 12V 12V 300mA, 300mA 60V - 150V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
110IMX7-12-12-8G Modeller
Kategori
Strøm - Output (maks.)
300mA, 300mA
Mfr
Effekt (Watt)
7.2 W
Serie
Spænding - Isolering
2.5 kV
Emballage
Rør
Applikationer
ITE (kommerciel), Jernbane
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Type
Isoleret modul, Jævnt belagt
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Antal output
2
Effektivitet
83%
Spænding - Input (min.)
60V
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (maks.)
150V
Pakke/hus
14-DIP-modul, 9 ledere
Spænding - Output 1
Størrelse/dimension
2,00" L x 1,00" B x 0,41" H (50,8mm x 25,4mm x 10,4mm)
Spænding - Output 2
12V