0ZCJ0100FF2E
DigiKeys varenummer
5923-0ZCJ0100FF2ETR-ND - Tape & Reel (TR)
5923-0ZCJ0100FF2ECT-ND - Afskåret tape (CT)
5923-0ZCJ0100FF2EDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
0ZCJ0100FF2E
Beskrivelse
PTC RESET FUSE 6V 1A 1206
Detaljeret beskrivelse
Polymerisk Nulstilbare sikringer PTC 6V 1 A Ih Overflademontering 1206 (3216 metrisk), konkav
EDA/CAD-modeller
0ZCJ0100FF2E Modeller
Kategori
Modstand - Indledende (Ri) (min.)
55 mOhms
Modstand - Stift udløs (R1) (maks.)
210 mOhms
Serie
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Digi-Reel®
Klasse
Automotive
Varestatus
Aktiv
Kvalifikation
AEC-Q200
Spænding - Maks.
6V
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk), konkav
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
1 A
Størrelse/dimension
0,128" L x 0,065" B (3,25mm x 1,65mm)
Strøm - Udløs (It)
1.8 A
Tykkelse (maks.)
0,039" (1,00mm)
Strøm - Maks.
100 A