0ZCF0185FF2C er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Littelfuse Inc.
På lager: 20.072
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Bel Fuse Inc.
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Excel Cell Electronic Co., Ltd.
Polymerisk Nulstilbare sikringer PTC 33V 1.85 A Ih Overflademontering 2920 (7351 metrisk), konkav
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
SMT Low Profile PTC Resettable Fuses | First Look
Basics of NTC and PTC Thermistors - Another Teaching Moment
0ZCF0185FF2C
DigiKeys varenummer
5923-0ZCF0185FF2CTR-ND - Tape & Reel (TR)
5923-0ZCF0185FF2CCT-ND - Afskåret tape (CT)
5923-0ZCF0185FF2CDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
0ZCF0185FF2C
Beskrivelse
PTC RESET FUSE 33V 1.85A 2920
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
0ZCF0185FF2C Modeller
Kategori
Tid til udløs
2.5 s
Modstand - Indledende (Ri) (min.)
40 mOhms
Serie
Modstand - Stift udløs (R1) (maks.)
150 mOhms
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Pakke/hus
2920 (7351 metrisk), konkav
Spænding - Maks.
33V
Størrelse/dimension
0,290" L x 0,202" B (7,36mm x 5,12mm)
Strøm - Hold (Ih) (maks.)
1.85 A
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)
Strøm - Udløs (It)
3.7 A
Godkendelsesagentur
AEC-Q200, cURus, TUV
Strøm - Maks.
100 A