0ADAC0500-BE
DigiKeys varenummer
5923-0ADAC0500-BE-ND
Producenter
Producentens varenummer
0ADAC0500-BE
Beskrivelse
FUSE CERM 500MA 600VAC/VDC 3AB
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
500 mA 600 V AC 600 V DC sikring Patron, Keramisk Kræver holder 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
0ADAC0500-BE Modeller
Kategori
Spændingsklassifikation - DC
Mfr
Responstid
Sprænger hurtigt
Serie
Pakke/hus
Emballage
Bulk
Afbryderkapacitet @ nominel spænding
10kA
Varestatus
Aktiv
Smeltning I²t
0.041
Monteringstype
Kræver holder
Godkendelsesagentur
cURus
Sikringstype
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Strømklassificering (AMPS)
Størrelse/dimension
0,250" diam. x 1,252" L (6,35mm x 31,80mm)
Spændingsklassifikation - AC
600 V
DC-koldmodstand
1.16 Ohms