Q2XABAF150-Q5
DigiKeys varenummer
2170-Q2XABAF150-Q5-ND
Producenter
Producentens varenummer
Q2XABAF150-Q5
Beskrivelse
SENSOR, ADJ FLD, 150MM, 10-30VDC
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Baggrundsundertrykkelse Optiske sensorer 0,709" – 5,906" (18mm – 150mm) NPN/PNP - Kun output ved lys
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
Q2XABAF150-Q5 Modeller
Kategori
Responstid
850µs
Producenter
Banner Engineering Corporation
Outputkonfiguration
NPN/PNP - Kun output ved lys
Serie
Lyskilde
Rød (645nm)
Emballage
Pose
Tilslutningsmetode
Stikforbindelse
Varestatus
Aktiv
IP (Ingress Protection)
IP67
Registreringsmetode
Baggrundsundertrykkelse
Justeringstype
Justerbar, 3-tørns potentiometer
Registreringsafstand
0,709" – 5,906" (18mm – 150mm)
Driftstemperatur
-25°C – 50°C
Spænding - Forsyning
10V – 30V