AFFC20-42-050-SHB-T kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
På lager: 0
Billede for AFFC20-42-050-SHB-T er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
AFFC20-42-050-SHB-T
DigiKeys varenummer
123-AFFC20-42-050-SHB-T-ND
Producenter
Producentens varenummer
AFFC20-42-050-SHB-T
Detaljeret beskrivelse
42 positioner FFC, FPC stikforbindelser Kontakter, Bund 0,020" (0,50mm) Overflademontering, Retvinklet
EDA/CAD-modeller
AFFC20-42-050-SHB-T Modeller
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Husmateriale
Polyamid (PA6T), Nylon 6T, Glasfyldt, Halogenfri
Aktuatorsmateriale
Kontakter, Bund
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Antal positioner
42
Afstand
0,020" (0,50mm)
Strømklassificering (AMPS)
0,4A
Terminering
Loddemetal
Kontaktfinishs tykkelse
120,0µin (3,05µm)
FFC, FCB-tykkelse
0,30mm
Højde over kort
0,079" (2,00mm)