AFFC20-17-050-SHB-T kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Assmann WSW Components
På lager: 0
Billede for AFFC20-17-050-SHB-T er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
AFFC20-17-050-SHB-T
DigiKeys varenummer
123-AFFC20-17-050-SHB-T-ND
Producenter
Producentens varenummer
AFFC20-17-050-SHB-T
Beskrivelse
FFC / FPC
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
17 positioner FFC, FPC stikforbindelser Kontakter, Bund 0,020" (0,50mm) Overflademontering, Retvinklet
EDA/CAD-modeller
AFFC20-17-050-SHB-T Modeller
Kategori
Låsefunktion
Skydelås
Producenter
Assmann WSW Components
Kabelendetype
Lige
Serie
Kontaktmateriale
Kobberlegering
Emballage
Bulk
Kontaktfinish
Tin
Varestatus
Aktiv
Husmateriale
Polyamid (PA6T), Nylon 6T, Glasfyldt, Halogenfri
Flad flextype
FFC, FPC
Aktuatorsmateriale
Monteringstype
Overflademontering, Retvinklet
Funktioner
Binding af loddetin, Zero Insertion Force (ZIF)
Stikforbindelse/kontakt Type
Kontakter, Bund
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Antal positioner
17
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Afstand
0,020" (0,50mm)
Strømklassificering (AMPS)
0,4A
Terminering
Loddemetal
Kontaktfinishs tykkelse
120,0µin (3,05µm)
FFC, FCB-tykkelse
0,30mm
Hus, farve
Naturlig
Højde over kort
0,079" (2,00mm)