Billede for AFFC16-18-100-TVS-T er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
AFFC16-18-100-TVS-T
DigiKeys varenummer
123-AFFC16-18-100-TVS-T-ND
Producenter
Producentens varenummer
AFFC16-18-100-TVS-T
Beskrivelse
FFC / FPC
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
18 positioner FFC, FPC stikforbindelser Kontakter, Vertikal - 1-sidet 0,039" (1,00mm) Hulmontering
EDA/CAD-modeller
AFFC16-18-100-TVS-T Modeller
Kategori
FFC, FCB-tykkelse
0,30mm
Producenter
Assmann WSW Components
Højde over kort
0,197" (5,00mm)
Serie
Kabelendetype
Lige, Konisk
Emballage
Bulk
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish
Tin
Flad flextype
FFC, FPC
Husmateriale
Polyamid (PA6T), Nylon 6T
Monteringstype
Hulmontering
Funktioner
Low Insertion Force (LIF)
Stikforbindelse/kontakt Type
Kontakter, Vertikal - 1-sidet
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal positioner
18
Strømklassificering (AMPS)
1A
Afstand
0,039" (1,00mm)