A-TB508-OQ10CH kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
På lager: 0
Datablad
Similar
Phoenix Contact
På lager: 0
Datablad
Phoenix Contact
På lager: 435
På lager: 365
På lager: 114
On Shore Technology Inc.
On Shore Technology Inc.
Billede for A-TB508-OQ10CH er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
A-TB508-OQ10CH
DigiKeys varenummer
A-TB508-OQ10CH-ND
Producenter
Producentens varenummer
A-TB508-OQ10CH
Beskrivelse
TERM BLOCK HDR 10POS 5.08MM
Detaljeret beskrivelse
10 Position Klemmeblok Headerstik, Hanben, Afskærmet (4 sider) 0,200" (5,08mm) 90°, retvinklet Hulmontering
EDA/CAD-modeller
A-TB508-OQ10CH Modeller
Kategori
Monteringstype
Hulmontering
Producenter
Assmann WSW Components
Strøm - UL
20 A
Emballage
Bulk
Spænding - UL
300 V
Grøn
Type
Headerstik, Hanben, Afskærmet (4 sider)
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Antal positioner
10
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Positioner pr. niveau
10
Kontaktmateriale
Messing
Afstand
0,200" (5,08mm)
Kontaktendeslængde
0,138" (3,50mm)
Hovedretning
90°, retvinklet
Isoleringshøjde
0,335" (8,51mm)