Billede for A-BL254-DG-G56MP1 er ikke tilgængeligt
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
A-BL254-DG-G56MP1
DigiKeys varenummer
123-A-BL254-DG-G56MP1-ND
Producenter
Producentens varenummer
A-BL254-DG-G56MP1
Beskrivelse
FEMALE HEADER
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
56 Positioner Koblingsstik Stikforbindelse 0,100" (2,54mm) Overflademontering Guld
EDA/CAD-modeller
A-BL254-DG-G56MP1 Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Mfr
Kontaktfinish - Kobling
Serie
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
39,4µin (1,00µm)
Emballage
Bulk
Isoleringsfarve
Sort
Varestatus
Aktiv
Isoleringshøjde
0,197" (5,00mm)
Stikforbindelse type
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Kontakttype
Hunfatning
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Type
Kort til kort
Funktioner
Pick and Place
Antal positioner
Strømklassificering (AMPS)
3A pr. kontakt
Antal positioner belastet
Alle
Spændingsklassifikation
250VAC/DC
Afstand - Kobling
Isoleringsmateriale
Polyamid (PA6T), Nylon 6T, Glasfyldt
Antal rækker
2
Kontaktudformning
Kvadratisk
Rækkeafstand - kobling
0,100" (2,54mm)