LDS70-12-H03
DigiKeys varenummer
454-1428-ND
Producenter
Producentens varenummer
LDS70-12-H03
Beskrivelse
LED DRIVER CC/CV AC/DC 6-12V 5A
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5A 6 – 12V Konstant strøm, Spænding LED-drivere AC-DC-konverter Topologi 1 Output
Kategori
Strøm - Output (maks.)
5A
Producenter
ARTESYN / Advanced Energy
Effekt (Watt)
60 W
Serie
Dæmpning
Analog
Emballage
Bulk
Funktioner
OTP, OVP, SCP
Varestatus
Forældet
Klassificeringer
IP67
DigiKey programmerbar
Ikke bekræftet
Driftstemperatur
-40°C – 80°C
Type
Konstant strøm, Spænding
Effektivitet
0.88
Topologi
AC-DC-konverter
Termineringsudformning
Trådledere
Antal output
1
Størrelse/dimension
8,86" L x 1,65" B x 1,05" H (225,0mm x 42,0mm x 26,7mm)
Spænding - Input (min.)
120VAC
Godkendelsesagentur
CE, CSA, EN, UL
Spænding - Input (maks.)
277VAC
Monteringstype
Chassismontering
Spænding - Output
6 – 12V