LCC250-48U-4PE
DigiKeys varenummer
454-1562-ND
Producenter
Producentens varenummer
LCC250-48U-4PE
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 48V 250W
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 48V 90 – 264VAC Indgang
Spænding - Isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
91%
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Størrelse/dimension
7,00" L x 4,00" B x 1,48" H (177,8mm x 101,4mm x 37,6mm)
Spænding - Input
90 – 264VAC
Spænding - Output 1
48V
Strøm - Output 1
5.2 A