LCC250-12U-7P
DigiKeys varenummer
454-1491-ND
Producenter
Producentens varenummer
LCC250-12U-7P
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 12V 250W
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 12V 90 – 264VAC Indgang
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel), Medicinal
Mfr
Spænding - Isolering
4 kV
Serie
Effektivitet
91%
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Justerbart output, Fundamentplade, IP64, PFC, Fjernbetjent til/fra, Fjernkontrol, Universalindgang
Type
Indkapslet
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
7,00" L x 4,00" B x 1,48" H (177,8mm x 101,4mm x 37,6mm)
Spænding - Input
90 – 264VAC
Godkendelsesagentur
CB, CE
Spænding - Output 1
12V
Minimum belastning krævet
No
Strøm - Output 1
20.8 A