LCC1200-48U-9P
DigiKeys varenummer
454-LCC1200-48U-9P-ND
Producenter
Producentens varenummer
LCC1200-48U-9P
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 44V 1200W
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 44V 90 ~ 264VAC, 127 ~ 374VDC Indgang
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel)
Mfr
Spænding - Isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
93,5%
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (med reduktion)
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Type
Indkapslet
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
10,98" L x 4,53" B x 1,57" H (278,8mm x 115,0mm x 40,0mm)
Spænding - Input
90 ~ 264VAC, 127 ~ 374VDC
Godkendelsesagentur
CB, CCC, CE, CSA, DEMKO, UKCA, UL
Spænding - Output 1
44V
Standardnummer
60950-1; 62368-1
Strøm - Output 1
25 A