LCC1200-28U-9P
DigiKeys varenummer
454-LCC1200-28U-9P-ND
Producenter
Producentens varenummer
LCC1200-28U-9P
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 28V 1.2KW
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Indkapslet AC-DC-omformere 1 Output 28V 90 ~ 264VAC, 127 ~ 374VDC Indgang
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel)
Mfr
Spænding - Isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
93,5%
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Type
Indkapslet
Monteringstype
Chassismontering
Antal output
1
Størrelse/dimension
10,98" L x 4,53" B x 1,57" H (278,8mm x 115,0mm x 40,0mm)
Spænding - Input
90 ~ 264VAC, 127 ~ 374VDC
Godkendelsesagentur
CCC, CE, UKCA
Spænding - Output 1
28V
Standardnummer
60950-1; 62368-1
Strøm - Output 1
42.9 A