DS495SPE-3-001
DigiKeys varenummer
454-1844-ND
Producenter
Producentens varenummer
DS495SPE-3-001
Beskrivelse
AC/DC CONVERTER 12V 495W
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Forside AC-DC-omformere 1 Output 12V 90 – 264VAC Indgang
Kategori
Applikationer
ITE (kommerciel)
Mfr
Spænding - Isolering
3 kV
Serie
Effektivitet
94%
Emballage
Bulk
Driftstemperatur
0°C – 55°C
Varestatus
Aktiv
Funktioner
Type
Forside
Monteringstype
Rack-montering
Antal output
1
Størrelse/dimension
7,74" L x 3,40" B x 1,52" H (196,5mm x 86,3mm x 38,5mm)
Spænding - Input
90 – 264VAC
Godkendelsesagentur
BSMI, CB, CCC, CE
Spænding - Output 1
12V
Minimum belastning krævet
No
Strøm - Output 1
41.25 A