AVO250-48S28PB-6L
AVO250-48S28PB-6L
DigiKeys varenummer
AVO250-48S28PB-6L-ND
Producenter
Producentens varenummer
AVO250-48S28PB-6L
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 28V 252W
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 28V 9A 36V - 75V Indgang
Kategori
Strøm - Output (maks.)
9A
Mfr
Effekt (Watt)
252 W
Serie
Spænding - Isolering
1.5 kV
Emballage
Bulk
Applikationer
ITE (kommerciel)
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Type
Isoleret modul
Effektivitet
93%
Antal output
1
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (min.)
36V
Pakke/hus
8-DIP-modul
Spænding - Input (maks.)
75V
Størrelse/dimension
2,29" L x 0,91" B x 0,50" H (58,1mm x 23,0mm x 12,7mm)