AVO120-48S12B-6L
DigiKeys varenummer
AVO120-48S12B-6L-ND
Producenter
Producentens varenummer
AVO120-48S12B-6L
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 12V 120W
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 12V 10A 36V - 75V Indgang
Kategori
Effekt (Watt)
120 W
Mfr
Spænding - Isolering
2 kV
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Bakke
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OCP, OTP, OVP, UVLO
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Type
Isoleret modul
Effektivitet
93%
Antal output
1
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (min.)
36V
Pakke/hus
8-DIP-modul, 1/8 brick
Spænding - Input (maks.)
75V
Størrelse/dimension
2,28" L x 0,90" B x 0,50" H (57,9mm x 22,9mm x 12,7mm)
Spænding - Output 1
Grundlæggende varenummer
Strøm - Output (maks.)
10A