AGF800-48S48P-6L
AGF800-48S48P-6L
DigiKeys varenummer
AGF800-48S48P-6L-ND
Producenter
Producentens varenummer
AGF800-48S48P-6L
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 48V 800W
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 48V 16,7A 36V - 75V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AGF800-48S48P-6L Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
800 W
Mfr
Spænding - Isolering
1.5 kV
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Bakke
Funktioner
OTP, OVP
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Type
Isoleret modul
Effektivitet
94,5%
Antal output
1
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (min.)
36V
Pakke/hus
14-DIP-modul, hel brick
Spænding - Input (maks.)
75V
Størrelse/dimension
4,60" L x 2,40" B x 0,50" H (116,8mm x 61,0mm x 12,7mm)
Spænding - Output 1
Grundlæggende varenummer
Strøm - Output (maks.)
16,7A