AEE10F36-L
DigiKeys varenummer
454-1767-ND
Producenter
Producentens varenummer
AEE10F36-L
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 3.3V 50W
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 3,3V 10A 18V - 75V Indgang
Kategori
Effekt (Watt)
50 W
Mfr
Spænding - Isolering
1.5 kV
Serie
Applikationer
ITE (kommerciel)
Emballage
Rør
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OCP, OTP, OVP
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Type
Isoleret modul
Effektivitet
92%
Antal output
1
Monteringstype
Hulmontering
Spænding - Input (min.)
18V
Pakke/hus
6-DIP-modul
Spænding - Input (maks.)
75V
Størrelse/dimension
2,00" L x 1,00" B x 0,40" H (50,8mm x 25,4mm x 10,2mm)
Spænding - Output 1
Grundlæggende varenummer
Strøm - Output (maks.)
10A