LTC6655CHMS8-1.25#PBF
DigiKeys varenummer
505-LTC6655CHMS8-1.25#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LTC6655CHMS8-1.25#PBF
Beskrivelse
IC VREF SERIES 0.05% 8MSOP
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
serien Spændingsreference IC ±0,05% 8-MSOP
EDA/CAD-modeller
LTC6655CHMS8-1.25#PBF Modeller
Kategori
Støj - 0,1Hz til 10Hz
Analog Devices Inc.
Støj - 10Hz til 10kHz
0,67ppmrms
Emballage
Rør
Spænding - Input
13,2V
Strøm - Forsyning
7,5mA
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Spænding - Output (min./fast)
1,25V
Pakke/hus
8-TSSOP, 8-MSOP (0,118", 3,00mm bredde)
Strøm - Output
5 mA
Tolerance
±0,05%
Grundlæggende varenummer
Temperaturkoefficient
5ppm/°C