LTC6655BHLS8-4.096#PBF
DigiKeys varenummer
505-LTC6655BHLS8-4.096#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LTC6655BHLS8-4.096#PBF
Beskrivelse
IC VREF SERIES 0.025% 8CLCC
Producentens standard leveringstid
34 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
serien Spændingsreference IC ±0,025% 8-CLCC (5x5)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LTC6655BHLS8-4.096#PBF Modeller
Kategori
Støj - 0,1Hz til 10Hz
0,25ppmp-p
Producenter
Analog Devices Inc.
Støj - 10Hz til 10kHz
0,67ppmrms
Emballage
Bakke
Spænding - Input
13,2V
Varestatus
Aktiv
Strøm - Forsyning
7,5mA
Referencetype
serien
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Udgangstype
Fast
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Output (min./fast)
4,096V
Pakke/hus
8-CLCC
Strøm - Output
5 mA
Leverandørs enhedspakning
8-CLCC (5x5)
Tolerance
±0,025%
Grundlæggende varenummer
Temperaturkoefficient
2ppm/°C