LTC3624EMSE-3.3#PBF
DigiKeys varenummer
LTC3624EMSE-3.3#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LTC3624EMSE-3.3#PBF
Beskrivelse
IC REG BUCK 3.3V 2A 12MSOP
Detaljeret beskrivelse
Buck Koblingsregulator IC Positiv Fast 3,3V 1 Output 2A 12-TSSOP (0,118", 3,00mm bredde) eksponeret overflade
EDA/CAD-modeller
LTC3624EMSE-3.3#PBF Modeller
Kategori
Spænding - Input (maks.)
17V
Emballage
Rør
Aktiv
Frekvens - Switching
1MHz
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Leverandørs enhedspakning
12-MSOP-EP
Spænding - Input (min.)
2,7V