LTC3621EMS8E-3.3#PBF
DigiKeys varenummer
LTC3621EMS8E-3.3#PBF-ND
Producenter
Producentens varenummer
LTC3621EMS8E-3.3#PBF
Beskrivelse
IC REG BUCK 3.3V 1A 8MSOP
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Buck Koblingsregulator IC Positiv Fast 3,3V 1 Output 1A 8-TSSOP, 8-MSOP (0,118", 3,00mm bredde) eksponeret overflade
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LTC3621EMS8E-3.3#PBF Modeller
Kategori
Spænding - Input (maks.)
17V
Mfr
Spænding - Output (min./fast)
Emballage
Rør
Strøm - Output
Varestatus
Aktiv
Frekvens - Switching
1MHz
Funktion
Nedtransformering (step-down)
Synkron ensretter
Ja
Outputkonfiguration
Positiv
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Topologi
Monteringstype
Overflademontering
Udgangstype
Pakke/hus
Antal output
1
Leverandørs enhedspakning
8-MSOP-EP
Spænding - Input (min.)
2,7V