LT6656AIS6-2.048#TRMPBF
DigiKeys varenummer
505-LT6656AIS6-2.048#TRMPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
505-LT6656AIS6-2.048#TRMPBFCT-ND - Afskåret tape (CT)
505-LT6656AIS6-2.048#TRMPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LT6656AIS6-2.048#TRMPBF
Beskrivelse
IC VREF SERIES 0.05% TSOT23-6
Detaljeret beskrivelse
serien Spændingsreference IC ±0,05% TSOT-23-6
EDA/CAD-modeller
LT6656AIS6-2.048#TRMPBF Modeller
Temperaturkoefficient
10ppm/°C
Producenter
Analog Devices Inc.
Støj - 0,1Hz til 10Hz
30ppmp-p
Spænding - Input
2,548V – 18V
Strøm - Forsyning
1,5µA
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Spænding - Output (min./fast)
2,048V
Strøm - Output
5 mA
Tolerance
±0,05%