LT6656ACDC-2.5#TRMPBF
DigiKeys varenummer
505-LT6656ACDC-2.5#TRMPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
505-LT6656ACDC-2.5#TRMPBFCT-ND - Afskåret tape (CT)
505-LT6656ACDC-2.5#TRMPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LT6656ACDC-2.5#TRMPBF
Beskrivelse
IC VREF SERIES 0.1% 6DFN
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
serien Spændingsreference IC ±0,1% 6-DFN (2x2)
EDA/CAD-modeller
LT6656ACDC-2.5#TRMPBF Modeller
Kategori
Støj - 0,1Hz til 10Hz
30ppmp-p
Producenter
Analog Devices Inc.
Støj - 10Hz til 10kHz
80µVrms
Spænding - Input
3V – 18V
Strøm - Forsyning
1,5µA
Driftstemperatur
0°C – 70°C (TA)
Spænding - Output (min./fast)
2,5V
Pakke/hus
6-WFDFN eksponeret overflade
Strøm - Output
5 mA
Leverandørs enhedspakning
6-DFN (2x2)
Tolerance
±0,1%
Grundlæggende varenummer
Temperaturkoefficient
10ppm/°C