LT6654BHS6-2.5#WTRMPBF
DigiKeys varenummer
161-LT6654BHS6-2.5#WTRMPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
LT6654BHS6-2.5#WTRMPBF
Beskrivelse
IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
Detaljeret beskrivelse
serien Spændingsreference IC ±0,1% TSOT-23-6
Kategori
Støj - 10Hz til 10kHz
2ppmrms
Spænding - Input
3V – 36V
Strøm - Forsyning
600µA
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TA)
Referencetype
serien
Klasse
Automotive
Udgangstype
Fast
Kvalifikation
AEC-Q100
Spænding - Output (min./fast)
2,5V
Strøm - Output
10 mA
Tolerance
±0,1%
Temperaturkoefficient
20ppm/°C
Grundlæggende varenummer
Støj - 0,1Hz til 10Hz